"Dno butelki"

Kapitan Henning - To zdecydowanie główna postać cyklu "Dno butelki". Ba! Nazwa cyklu jest wręcz mu dedykowana!
Henning jest kapitanem straży pałacowej. Jako drugi syn rycerza szlachetnego pochodzenia został przez ojca wysłany do "pałacówki", by "służył i miał godny zawód". Heniek uwolnił się wtedy spod silnej ręki ojca i zaczął żyć po swojemu - niechcący upodabniając się do ojczulka. Jako młodzik i bystre dziecko z doświadczeniami z ulicy zaczął szybko awansować w hierarchii straży. Zawsze były z nim problemy, ale talent i pochodzenie go ratowały. Dziwnym trafem poziom gwardii pałacowej tak upadł, że nie było nikogo lepszego od Henninga na miejsce dowódcy. Tym sposobem, niechcący został kapitanem.
Sierżant Mogiła - Jeden z głównych gwardzistów z "pałacówki". To jeden z najlepszych kumpli kapitana Henninga do kieliszka i kantowania w karty. Jego ranga nie wynika w żadnym wypadku z krótkiego stażu w gwardii, ale z czystego, niczym nieskażonego lenistwa i niedbalstwa. Heniek wielokrotnie chciał go awansować, ale po prostu nie można znaleźć nawet najmniejszego faktu, który by doprowadził do awansu.
(w budowie)
Sierżant Burak - Jest niezmiernie ciekawym przypadkiem, ponieważ nikt nigdy nie widział go trzeźwym. Stan upojenia jest dla niego całkowitą normą, ale nie bezcelową. W odróżnieniu od typowego pijaka sierżant Burak tankując chce sobie coś przypomnieć. Niestety, dotąd mu się to nie udało...
Al - Szlachcianka, która z niewiadomych powodów ma kapitana Henninga na oku. Zdecydowanie bezczelna i złośliwa, czasami tylko okazująca głęboko w niej drzemiące dobre serce. Jej głównym zajęciem jest użeranie się z Heńkiem.
Pan Pleśń

"W chmurach"

Komar - Pilot jak ich mało, ale w ... wpadaniu w kłopoty. To młody chłopak, który wcześnie zaczął swoją przygodę z lataniem i pragnie jak nikt inny stanąć kiedyś na podium. Niestety, daleko mu do tego. Za to jest mistrzem w arogancji i lądowaniu w polu.

"Liniejemy!"

Alija - Lekkoduszna Alija jest swego rodzaju odbiciem lustrzanym Sagi. To miła, trochę zwariowana, ciekawska kotka. Niestety te cechy powodują, że jest główną ofiarą mało przyjemnych dowcipów Sagi.
Saga - Kocica o dość negatywnym charakterze. Inne koty straszą kocięta jej osobą, a ona sama spędza czas na knuciu jak zgładzić swoich wrogów. Proszę nie szukać słowa "empatia" w jej słowniku, bo to bezcelowe.
Własna strona www za darmo - sprawdź